top of page

Hareket beynimizin dilidir.

Anat Baniel

 

Beyninizin kendini yeniden 

düzenleme ve iyileştirme potansiyelini harekete geçirmeye hazır mısınız?

Anat Baniel Metodu ® NöroHareket (ABMNH), beynin öğrenme ve algılama potansiyelini artırmayı amaçlayan bir farkındalık çalışmasıdır. 

 

Beynin kendini değiştirebilme gücünden yola çıkarak yapılan çalışmalarda amaç; yeni nöral bağlantılar kurarak, fiziksel, bilişsel, duygusal ve yaratıcı yetkinlikleri yavaş, yumuşak ve farkındalıkla yapılan hareket ile, yeni deneyimler kazanarak geliştirmektir.

 

Bu devinimle bedenimizi daha doğru kullanmayı öğrenir, yeni hareket kalıpları oluşturup, dayanıklılığı, esnekliği, canlılığı artırabilir, ağrılarımızdan kurtulabilir ve beynimize yeni fonksiyonlar kazandırabiliriz. 

 

 

 • Rahat ve kolay hareket

 • Denge ve koordinasyon

 • Ağrı ve gerginlikte azalma

 • Esneklik ve canlılık

 • Dayanıklılık

 • Berrak düşünce ve odaklanma

 • Öz farkındalık 

 • Öğrenme yeteneği

 • Yaşam enerjisi

ABM® NöroHareket ile hayatınıza katabilecekleriniz

 

Grup Çalışmaları

 

Belirli bir fonksiyon odaklı tasarlanan 

NöroHareket grup çalışmalarında, komut eşliğinde yapılan yavaş ve yumuşak bir dizi hareketle bedeninizin farkındalığını artıracak, esnekliğe ve canlılığa kavuşacaksınız.

 

Hareketlerinizin kalitesini ve koordinasyonunu geliştirip, yeni beceriler kazanacaksınız.

Bireysel Çalışmalar

 

Size ve ihtiyacınıza göre tasarlanan bireysel çalışmalar her yaşa açıktır.

 

Birebir yapılan bu çalışmalarda, eğitmen yavaş ve yumuşak hareketlerle bedeninizin farkındalığını artırmanız için size rehberlik edecek ve sınırlarınızın ötesine geçebilmek için uygun ortamı hazırlayacak. Bu sayede organizasyonunuzu geliştirecek, hareketlilik ve canlılık kazanacaksınız.

Ben hayatımla ilgili planlar yaparken, evrenin benim için başka planları varmış meğer...

1996 yılında başlayan tasarım yolculuğumda önce İtalya'da ‘İstituto Europeo di Design Milano'da grafik tasarımı eğitimi ardından Avustralya ‘University of Technology Sydney’de görsel iletişim eğitimi aldım.

 

2003 yılında İstanbul'a geri dönerek “Beril Tokcan Creative” ajansını kurdum ve beş sene boyunca Türkiye'nin önde gelen birçok markası için tasarımlar yaptım. 2008 yılında İtalya'dan aldığım iş teklifini değerlendirerek Milano’ya geri döndüm ve iki sene boyunca ‘Salone del Design’ sırasında yapılan ‘ZonaTortona’ projesinin tasarım ekibini yönettim.

Hakkımda

Ben Artık Özgürüm

kitapçılarda!

 

ea184914-0af5-4437-9cec-8e39abaee2cc.JPG

"Anat Baniel Metodu NöroHareket hakkında muazzam bir anlayış ve iç görü ile yazılmış bu kitabı hem çok sevdim hem de derinden etkilendim. Bu kitap gerçek bir umut ve dönüşüm hikayesini anlatıyor. Her farklı gelişim gösteren çocuk ebeveyninin, hatta her ebeveynin, torun sahibinin, çocuklarla çalışan profesyonellerin bu kitabı okumasını çok isterim."

 

ANAT BANIEL,

Anat Baniel Metodu® NöroHareket®’in kurucusu, Kids Beyond limits (Sınırlarını Aşan Çocuklar) ve Move Into Life kitaplarının yazarı

 

Sınırlarını Aşan Çocuklar 

"Bu kitap, kendi tanımımla “beyin plastisitesi devriminin” önemli pratik sonuçlarını ortaya koyan bir manifestodur. Beyinlerimiz sürekli bir değişim içindedir. Ne zaman yeni bir beceri kazansak veya bir beceride ustalaşsak, beyin makinemizi fiziksel olarak yeniden düzenleriz; diğer bir deyişle yeniden yapılandırarak uzmanlaştırırız. Her yeni beceri veya becerilerde ustalaşma, beyinde gerçekleşen bu tür fiziksel değişimlerin bir sonucudur..."

 

Dr. MICHAEL MERZENICH,

California Üniversitesi (San Francisco) Fahri Profesörü, Ulusal Bilim Akademisi ve Ulusal Tıp Akademisi Üyesi, Sinirbilim Uzmanı

 

Mail listesine katılmak için:

ABM® NöroHareket hakkında daha fazla bilgi için:

 

 www.anatbanielmethod.com

Dünya genelinde sertifikalı ABMNH profesyonellerine ulaşmak için:

 

 www.NeuroConnect.world

 • Facebook - Black Circle
 • Instagram - Black Circle

Emirgan / Istanbul

beriltokcan

bottom of page